Sąvokos

Raktažodžių blokas


Pagrindinė mintis

Visų profesijų žmonėms reikia bendrauti, bendradarbiauti ir spręsti problemas. Šie gebėjimai lemia žmogaus karjeros sėkmę.


Įvadas

Vaikai ir lapiukas Mukis dalyvavo archeologinėje ekspedicijoje. Jie rado magišką plokštę, kurioje užšifruotos karjeros sėkmės paslaptys. Padėk vaikams jas atskleisti.

Pagrindinė dalis

Kiekviena profesija reikalauja tam tikrų ypatingų gebėjimų. Pavyzdžiui, architektas geba projektuoti pastatus. Botanikas geba atpažinti ir puoselėti augalus. Mokytojas geba mokyti vaikus. Tačiau kai kurie gebėjimai yra būtini visiems. Tai – bendrieji gebėjimai, nuo kurių labai priklauso žmogaus karjeros sėkmė.

Bene svarbiausi bendrieji gebėjimai yra gebėjimas bendrauti, bendradarbiauti ir spręsti problemas. Pažiūrėk į šias dirbančių žmonių iliustracijas. Kuo jų veiklos panašios ir kuo skirtingos?

Kiekviename darbe svarbu mokėti gražiai bendrauti: aiškiai kalbėti, atidžiai klausyti, tinkamai reaguoti. Net ir tie žmonės, kurių darbas susijęs su mašinomis, turi bendrauti su kolegomis, užsakovais, klientais.

Geriausių mokymosi ir darbo rezultatų galime pasiekti bendradarbiaudami, drauge tikslingai veikdami. Kodėl taip yra? Štai keletas priežasčių, kurias įvardijo ketvirtos klasės mokiniai:

Kaip manai, kuo dar galima papildyti šį bendradarbiavimo naudų sąrašą?

Užduotis: Gebėjimas bendrauti

Patobulink savo bendravimo  gebėjimus!

 

Užduotis: Gebėjimas bendradarbiauti

Patobulink savo bendradarbiavimo  gebėjimus!

 

Jei nori eiti greitai – eik vienas. Jei nori eiti toli – eikite kartu.

- Afrikiečių patarlė

Dirbdami ar mokydamiesi kartais susiduriame su problemomis – sudėtingais, sunkiai išsprendžiamais uždaviniais. Pavyzdžiui, prieš pat finalines varžybas suserga pusė komandos žaidėjų. Arba dalyvaujant dailyraščio konkurse parkeryje baigiasi rašalas. O gal atėjęs į klasę supranti, kad pasiruošei ne šios, o kitos dienos pamokoms?

Svarbiausia – nenuleisti rankų. Išeitis visada yra, reikia tik paieškoti. Į pagalbą galima pasitelkti problemų sprendimo algoritmą:

Užduotis: Problemų sprendimas 

 

Pritaikyk!

Kodėl svarbu mokėti bendrauti? Įsivaizduok save suaugusį ir dirbantį svajonių darbą. Kokią vietą šiame darbe užima bendravimas?

Pagalvok ir prisimink pavyzdžių iš gyvenimo, kai veikdamas drauge su kitais atlikai didelį darbą. Kaip tuomet jauteisi?

Ką patartum daryti susidūrus su problema?

 

Apibendrink!

Užduotis: Karjeros

sėkmės paslaptys

 

Jeigu per pokalbį atrodo, kad kitas tavęs visiškai neklauso, būk kantrus – gali būti, kad tuo momentu jam į ausį įkrito gabalėlis kailio.

- Mikė Pūkuotukas

 

Skaitykite toliau

 

Navigacijos blokas

Dalintis: